Co je MAS?    -    Základní údaje    -    Kontakt

Akce "Najdi studánku" je u konce

Publikováno před šesti roky | Rubrika Znám křišťálovou studánku

Akce "Najdi studánku" je u konce

MAS Zubří země ve spolupráci s MAS Rokytná získaly z Programu rozvoje venkova ČR – opatření IV.2.1. Realizace projektů spolupráce dotaci na projekt „Znám křišťálovou studánku…“, jehož realizace se rozběhne od března 2014. Smyslem a cílem projektu je pasportizace všech studánek na území a obnova 38 vybraných. Na území MAS Zubří země se bude obnovovat celkem 21 studánek, které jsou již všechny vybrány i ve spolupráci s veřejností.

Akce „Najdi studánku“ je již u svého konce, ale stále lze na emailovou adresu znam.studanku@gmail.com zasílat tipy na studánky, které se nacházejí ve vašem okolí. Všechny vámi zaslané studánky zařadíme do nově vznikající databáze studánek, která bude dostupná na webových stránkách projektu.

V prosinci minulého roku jsme vyhlásili akci „Najdi studánku“, kde jsme ve spolupráci s širokou veřejností hledali dalších 10 studánek, které by si zasloužily obnovu. Obdrželi jsme celkem 23 návrhů z 12 obcí ležících v území MAS Zubří země. Vzhledem k vysokému počtu návrhů, za které jsme rádi, jsme museli stanovit kritéria výběru nejvhodnějších studánek. Výběrová komise brala v úvahu polohu studánky v území MAS a polohu vůči předem vybraným studánkám. Dále ji zajímala vzdálenost od turistických a cyklistických tras a využití a stav studánky. Komise vybrala 10 studánek a doporučila je k obnově. Jak výběr dopadl, si můžete prohlédnout v přehledové tabulce. V současnosti proběhne pasportizace vybraných studánek a jednání s obcemi a partnerskými organizacemi, zda s obnovou doporučených studánek souhlasí. Mapový náhled, na všechny doposud známe studánky, je k dispozici zde.

Děkujeme za všechny zaslané návrhy a těšíme na shledání u obnovených studánek.

loga-projektu

Evropský zemědělský fond pro rozvoj venkova:
Evropa investuje do venkovských oblastí

©2006 – 2019 Místní akční skupina Zubří země

Vytvořil Marek Klusák