Co je MAS?    -    Základní údaje    -    Kontakt

Projekt „Znám křišťálovou studánku…“ je ve své polovině

Publikováno před desíti roky | Rubrika Aktuality Znám křišťálovou studánku

MAS Zubří země ve spolupráci s MAS Rokytná realizují projekt obnovy studánek, který má za cíl mimo jiné opravit celkem 41 studánek. Projekt je podpořen dotací z Programu rozvoje venkova, opatření IV.2.1. Realizace projektů spolupráce.

V současné době probíhají stavební úpravy vybraných studánek. Na území MAS Zubří země je již kompletně opraveno celkem 18 studánek a zbývajících 6 studánek bude dokončeno v měsíci listopadu. Nového vzhledu se dočkaly např. studánky v Bystřici, Novém Městě na Moravě, Bobrové, Jimramově nebo Habří. Mapa všech studánek, které projdou obnovou a fotografie opravených studánek jsou k dispozici na internetových stránkách https://www.facebook.com/maszubrizeme. Letos na podzim opět proběhne akce „Čištění a měření studánek“. Žáci partnerských základních škol se v podzimních dnech opět vydají ke svým studánkám a změří základní charakteristiky jako je teplota vody, pH vody a vydatnost pramene. Zároveň mohou porovnat, jak se změnil vzhled studánek a blízkého okolí.

uprava

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Studánka V Kašově koutě (Rozsochy – místní část Kundratice)

 

Jedním z výstupů projektu bude i sborník studánek. Sborník bude obsahovat základní informace o opravených studánkách, jméno patrona, tedy školy, která studánku střeží, fotodokumentaci před a po opravě, rozbor kvality vody a v neposlední řadě i pověst či povídku, která se ke studánce vztahuje.

Tímto bychom chtěli vyzvat vás čtenáře, abyste nám pomohli pověst nebo povídku vyhledat popř. vymyslet. Pokud znáte pověst, která se vztahuje k našim studánkám, prosím kontaktujte nás na mailové adrese znam.studanku@gmail.com nebo na tel. čísle 728 479 342. Budeme velice rádi, když se o pověst s námi podělíte. Pověst nebo povídku ke studánce můžete rovněž i vymyslet, fantazii se meze nekladou. Vydání sborníku je naplánované na jaře 2015.

Na závěr bychom rádi zveřejnili děkovný dopis. Přišel od Petra a Zdeňka Tomšíkových z Habří, kteří převzali patronát na Mariinou studánkou. 

 

V Habří 23.9.2014

Vážená paní Ing. Jarmilo Zemanová a vážený pane Mgr. Martine Svobodo,

děkujeme Vám za obnovu habržské Mariiny studánky. Oceňujeme Vaše úsilí zkrášlit přírodní kouty Zubří země, kde i my máme své kořeny a domov.

Vynasnažíme se zachovat studánku v čistém stavu. Přejeme Vám oběma, ale i všem, kteří přispívají ke zkrášlování Zubří země, hodně vytrvalosti a radosti z této bohulibé činnosti. 

 

Petr a Zdeněk Tomšíkovi

chalupáři z Habří

Mapa působnosti

Mapa působnosti

OPZ+ Podpora komunitního života

OPZ

Vážíme si přírodního bohatství

Znám křišťálovou studánku

Znám křišťálovou studánku

SCLLD 2014 - 2020

Leader 2014-2020

Nejbližší akce

Žádné aktuální akce.

Galerie

KONTAKT

MAS Zubří země, o.p.s.
Příční 405
593 01 Bystřice nad Pernštejnem

IČ: 276 86 809

Ředitelka: Ing. Jarmila Zemanová
Telefon: 731 575 342, 566 590 394
E-mail:

Manažeři SCLLD
Ing. Lada Jindrová
Mobil: 739 393 111, 566 590 393
E-mail:

Ing. Andrea Beno
Telefon: 731 499 188, 566 590 393
E-mail:

Manažer OPZ+
Mgr. Zdeňka Krůpová
Mobil: 739 393 121
E-mail:

Evropský zemědělský fond pro rozvoj venkova:
Evropa investuje do venkovských oblastí

©2006 – 2024 Místní akční skupina Zubří země

Vytvořil Marek Klusák