Co je MAS?    -    Základní údaje    -    Kontakt

Na Rohu hojnosti ochutnáte i dýňové pivo: V Edenu chystají podzimní hostinu

Publikováno před sedmi roky | Rubrika Pozvánka

Na Rohu hojnosti ochutnáte i dýňové pivo: V Edenu chystají podzimní hostinu

Bystřice nad Pernštejnem – sklizena všechna úrodu a pro gurmány je přichystáno podzimní hodování. Během víkendu 31. října a 1. listopadu, navazujícího na podzimní prázdniny, ochutnají návštěvníci zábavního centra Eden od všeho trochu.

Roh hojnosti nabízí rozmanitost chutí

Na slavnosti, nesoucí symbolický název odkazující k hojnosti a bohatství, si pochutnají všichni labužníci. Profesionální kuchaři přichystají během dne více než deset degustačních jídel, v nichž návštěvníci najdou především sezónní suroviny od menších lokálních pěstitelů a výrobců. K dobrému jídlu patří i dobré pití. K ochutnání budou piva z Dalešic, Sentice, ale také domácího minipivovárku Eden. 

Kdo se v září těšil na bramborové pivo, uvařené speciálně na Slavnosti brambor, má nyní příležitost ochutnat ještě další kuriozity. Například chilli nebo dýňové pivo.  To nevařil nikdo jiný než věčný experimentátor, edenský sládek Vladimír Vecheta. „U dýňového piva jsem nahradil část obilného sladu dužinou z dýně Hokkaidó. Nejdříve je ale nutné dýni umýt, zbavit semen a upéct,“ prozrazuje Vecheta. A dodává: „Většinou se do dýňových piv přidává koření, jako je například skořice. Tu jsme ale nepoužili. Specifikem našeho dýňového piva je kombinace sladu pšeničného, ječného a ovesného.“ K dispozici budou také nejlepší vína z moravských sklípků. Pro řidiče zase připraví kvalitní kávu malé pražírny.

Doprovodný program ve znamení hodování

Jak hodovalo panstvo, si vyzkouší na dvě desítky zájemců v bývalém Panském sídle Mittrovských, kde v sobotu proběhne hraběcí hostina. Děti se zabaví při vyřezávání dýní v Muzeu půdy.

Nakupte si zásoby na podzimním trhu

Dýně, patisony, cukety, pórky, houby, cibule, brambory, ořechy, zelí, kapustu, jablka a mnoho dalšího si bude moci každý zakoupit na trhu na hlavním náměstí bystřického Edenu. V prodeji budou také medy, pečené čaje, marmelády, sirupy či zavařené dýně, stejně jako zvěřina, vyzrálé hovězí, sušené šunky, sýry anebo piva z malých pivovarů. „Celý víkend bude hlavně o hodování, pro návštěvníky máme připravený zateplený stan, kde si v klidu a teple vychutnají podzimní pohodu,“ těší se hlavní organizátor Pavel Pichler.

WEB: http://www.centrumeden.cz/

Kontakt: Kristýna Veselá, +420 721 082 601, veselakris@gmail.com, Pavel Pichler,
+420 736 112 538, obchdod@centrumeden.cz

Mapa působnosti

Mapa působnosti

Vážíme si přírodního bohatství

Znám křišťálovou studánku

Znám křišťálovou studánku

SCLLD 2014 - 2020

Leader 2014-2020

Nejbližší akce

Žádné aktuální akce.

Galerie

KONTAKT

MAS Zubří země, o.p.s.
Příční 405
593 01 Bystřice nad Pernštejnem

IČ: 276 86 809

Ředitelka: Ing. Jarmila Zemanová
Telefon: 731 575 342, 566 590 394
E-mail:

Manažeři SCLLD
Ing. Lada Jindrová
Mobil: 739 393 111
Telefon: 566 590 393

Ing. Lada Scherrerová
Mobil: 739 393 121

Mgr. Aneta Šlechtová
Telefon: 566 590 393
Mobil: 731 499 188

Evropský zemědělský fond pro rozvoj venkova:
Evropa investuje do venkovských oblastí

©2006 – 2023 Místní akční skupina Zubří země

Vytvořil Marek Klusák