Co je MAS?    -    Základní údaje    -    Kontakt

Bystřicko čte dětem 2011

Publikováno před devíti roky | Rubrika Projekty

Jsme velice rádi, že po velkém ohlasu na první tři ročníky mikroregionální akce „Bystřicko čte dětem“, můžeme, i přes finanční nepřízeň, pokračovat v této krásné akci. Na projektu i nadále spolupracujeme s  MAS Zubří země.

logo-bystricko-cte-detem-2011-upr

Do letošního, již 4. ročníku, projektu se dle vypracovaného harmonogramu zapojilo celkem patnáct členských obcí, které tím chtějí zpříjemnit svým dětem dlouhé zimní večery a čekání na jaro. Ne každý rodič si totiž v uspěchané době najde čas posadit se večer na okraj dětské postele a otevřít pohádkovou knihu. Projekt „Bystřicko čte dětem“ je cesta, jak to trochu napravit a ukázat dětem i rodičům, že stačí 20 minut večerního čtení a usínání může být o to krásnější. Děti i dospělí se zase mohou zaposlouchat do pohádek, pověstí, fantazií či vyprávění a vdechovat tajemné kouzlo setmělých míst, která většinou navštěvují jen za dne.

Když se pak světla rozsvítí, zbylý čas se vyplní debatou nad přečtenou knížkou, hádankami, kreslením, různými hrami, tvořivými dílnami a dalšími aktivitami, které si pozvaní hosté pro děti připraví.

Letošní „Bystřicko čte dětem“ začalo 7. února 2011 v Dalečíně a končí začátkem dubna ve Víru. Mezitím se bude číst ve Zvoli, Dolní Rožínce, Unčíně, Rožné, Štěpánově n.Svr., Strážku, Bystřici n.Pern., Písečném, Prosetíně, Rozsochách, Sulkovci, Lísku a Rovečném. V některých obcích se podařilo opětovně pozvat i známější osobnosti – např. ve Štěpánově n.Svr. budou číst herci Zdeněk Podhůrský a Saša Rašilov, ve Strážku čtecí večery budou zaměřeny na čtení o řemeslech či povoláních a v neposlední řadě budou také číst babičky, dědečkové či milí místní občané.

Tento projekt finančně podpořila společnost E.ON a samozřejmě jednotlivé obce, neboť bez jejich podpory by se tato akce nemohla uskutečnit.

Evropský zemědělský fond pro rozvoj venkova:
Evropa investuje do venkovských oblastí

©2006 – 2019 Místní akční skupina Zubří země

Vytvořil Marek Klusák